Ақпараттық технологиялар кафедрасының студенттері Қазақ технология және бизнес университеті IT-FEST 2023 фестивалінде

Астана, 2023 жылғы 27-28 қараша – Астанадағы IT-FEST 2023 форумы аясында Қазақ технология және бизнес университетінің студенттері Ақпараттық технологиялар секциясында әсерлі нәтижелер көрсетті. Отандық компаниялардың, мемлекеттік органдардың және бизнестің жетекші өкілдерінің басын қосқан шара инновациялық идеялар мен жобаларды іс жүзінде жүзеге асырудың тамаша алаңына айналды.

«IT FEST» фестиваліне қатысу мақсаты: «IT FEST» фестиваліне қатысу студенттерге өз жобаларын қуатты шығармашылық ортада қысқа мерзімде жүзеге асыруға, команда жинауға және қызықты инновациялық идеялармен қосылуға бірегей мүмкіндік береді. Ақпараттық технологиялар бөлімі заманауи цифрлық технологиялар мен компьютерлік жүйелердің қызықты әлеміне есік ашады.

«Ақпараттық технологиялар» бөлімінің мақсаттары мен міндеттері:

1. Ағымдағы ақпарат: Қатысушыларды ақпараттық технологиялар саласындағы соңғы трендтермен және жетістіктермен таныстыру.
  2. Практикалық қолдану: Ақпараттық технологияларды бизнес, медицина, білім және ғылымды қоса алғанда әртүрлі салаларда қолдануды көрсету.
  3. Киберқауіпсіздік : киберқауіпсіздіктің маңыздылығын және ақпараттық технологияларды этикалық пайдалануды атап өту.
  4. Дағдыларды дамыту: Ақпараттық ресурстар негізінде деректерді талдау және шешім қабылдау дағдыларын дамытуға ықпал ету.
  5. Шығармашылықты дамыту: Қатысушыларды нақты әлемдегі мәселелерді шешу үшін ақпараттық технологияларды пайдаланатын идеялар мен жобаларды әзірлеуге ынталандыру.

Қатысушылар: ИС-212 тобының студенттері:

1. Төлеухан Әділхан Төлеубекұлы
  2. Нұрахметов Алымжан Ғайратұлы
  3. Барашев Азамат Әнуарбекұлы

Жетекшісі: АЖ кафедрасының оқытушысы – Ахмеджанов Саят Маг п урұлы .

Іске асырылған жоба: Фестиваль аясында студенттер тәжірибе алмасу және бағалау жүйесі мен жарнама арқылы студенттерді оқытуға арналған веб-сайт әзірледі. Жобаны бағалау критерийлеріне мыналар кіреді:

1. Жоба идеясы: Жаңашылдық, ашық деректерді пайдалану, тұжырымдама, негізгі тақырыпқа сәйкестігі.
  2. Орындау сапасы: Дизайн, функционалдылық, дайындалу, фестивальде орындалған жұмыс көлемі, толықтық (жұмыс істейтін прототиптің болуы).
  3. Жобаның презентациясы: Презентация материалының болуы, жұмыс істейтін прототипін көрсету, жобаның мәнін ашу.

Іс-шараның аяқталуы: Жұмыс нәтижелері бойынша іс-шараға қатысушылар ақпараттық технологиялар саласында қажетті білім мен дағдыларды меңгергенін атап өтуге болады. Іс-шара бағдарламасы мен нәтижелерін сілтемебойынша білуге болады .

Ақпараттық технологиялар қазіргі әлемде шешуші рөл атқаруын жалғастыруда және Қазақ технология және бизнес университеті студенттерінің IT-FEST 2023-тегі жетістігі оның әртүрлі салалардағы маңыздылығы мен әлеуетін көрсетеді.