"Туризм және сервис" кафедрасының апталығы

14.02.2022-18.02.2022 аралығында"Туризм және сервис" **кафедрасында кафедра апталығы ұйымдастырылды. Кафедра апталығы аясында келесі іс-шаралар өткізілді:

1) дөңгелек үстел: "Экскурсовод: пандемия кезеңінде кәсіби дағдыларды дамытудың мәселелері мен перспективалары " (ZOOM Meetings бағдарламасында онлайн)

2) білім беру бағдарламалары бойынша пәндік олимпиада:" Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі"," Туризм","Халықаралық туризм".

3) білім беру бағдарламасы бойынша білім алушылар арасындағы конкурс "Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі" коктейль дайындау бойынша.

2022 жылдың 14 02 күні "Экскурсовод: пандемия кезіндегі кәсіби дағдыларды дамытудың мәселелері мен перспективалары"атты дөңгелек үстел өтті. Дөңгелек үстелдің модераторы: Жунусова Алия Анархановна, PhD докторы, меңгеруші. "Туризм және сервис"кафедрасы.

Алғы сөзбен техника ғылымдарының докторы, ҚазТБУ ғылым жөніндегі проректоры м.ч. Тултабаев, PhD докторы, меңгеруші А. А. Жунусова сөз сөйледі. "Туризм және сервис" кафедрасы, Нургалиева А.Ш., Э. ғ. к., асс. профессор "экономика және сервис" факультетінің деканы, Рей Инна Юрьевна, PhD, асс.профессор, "Туризм және сервис" кафедрасының жұмыс берушісі Нұр-сұлтан Қ. "Саят" турфирмасы ЖШС Бас директоры

Туризм бойынша философия докторы (PhD), меңгеруші Мадина Нурбулатовна Абдикаримова баяндама жасады. Туркестан қ. халықаралық туризм және қонақжайлылық университетінің "Туризм және қонақжайлылық" кафедрасының меңгерушісі, "студенттердің туризм саласындағы кәсіби құзыреттілігі және жүзеге асыруы"; Султанова Аягөз Канатовна, Қазақстан Республикасы Ұлттық музейінің экскурсиялық қызмет көрсету бөлімінің басшысы, Нұр-сұлтан Қ. " Қазақстан Республикасы Ұлттық музейінің мысалында экскурсиялық қызметтегі инновациялық технологиялар "; Мамутова Клара Руслановна, ТКТ директорының орынбасары "Қазақстан Республикасының туризмін дамытудағы салалық қауымдастықтың рөлі"; Ахиярова Зайтуна Тохтаровна, ТКТ және КАГИР жанындағы Қонақжайлылық индустриясы Сертификаттау орталығының директоры "Туризмдегі мамандарды тәуелсіз сертификаттау" Дөңгелек үстелге қатысушылар: 6В11127 - Туризм, 6в11129 – Халықаралық туризм, 6В11126 – МІҚБ бойынша 1-4 курс білім алушылары Дөңгелек үстел баяндама форматында (талқылаумен бірге 15 минутқа дейін), презентацияның сүйемелдеуімен өтеді.

2022 жылдың 16 ақпанында кафедра апталығы аясында "Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі", "Туризм", "Халықаралық туризм"білім беру бағдарламалары бойынша студенттік пәндік олимпиада өткізілді.

Пәндік олимпиадаға күндізгі бөлімде оқитын бакалавриаттың 2-3 курс білім алушылары қатысты. Олимпиада екі турдан тұрды:

Бірінші тур-команданың сәлемі. Бұл кезеңде команда өзін таныстыруы керек еді (команданың атауы, капитан мен топ мүшелерін таныстыру, осы мамандықты таңдауды негіздеу). Екінші тур - рефераттарды (жобаларды) қорғау. Бұл кезең қатысушылардың білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімдерін анықтауды көздейді.

Баллдар сомасы бойынша тиісінше 1,2,3 орын (жалпы командалық және жеке) алған командалар анықталды. Бірінші, екінші және үшінші орын алған жеңімпаздар грамоталармен және сыйлықтармен марапатталды.

2022 жылдың 17 ақпанында "Туризм және сервис" кафедрасының апталығы аясында 2008 жылдан бері аталып келе жатқан халықаралық бармен күніне арналған іс-шара өтті.

Алғы сөзбен: ғылым жөніндегі проректор М. ч. Тултабаев, "экономика және сервис" факультетінің деканы А. Ш. Нұрғалиева, "Туризм және сервис" кафедрасының меңгерушісі А. А. Жүнісова сөз сөйледі. Жүргізуші байқау қонақтары мен қатысушыларына "бар ісінің аңыздары **"тұсаукесерін көрсетті.

Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі білім беру бағдарламасы бойынша 2 курс білім алушысы Сартаев Алишер дипломатиялық қабылдауларда VIP қонақтар үшін үстел дайындау бойынша мастер-класс көрсетті.

Іс – шараның келесі кезеңі сайыстан тұрды: "үздік коктейль" командасы қатысты: МІҚБ – 212, МІҚБ – 201, МІҚБ – 202, МІҚБ-203. Әр команда коктейльді дайындауды (құрылу тарихы, безендірілуі, презентациясы) көрсетті.

Байқауды білікті қазылар алқасы бағалады: а.ш. Нұрғалиева – "Туризм және сервис" факультетінің деканы, Н.Ж. Құрманқұлова – меңгеруші. "Экономика, Есеп және аудит" кафедрасы.

Байқау қорытындысы бойынша 1 – орынды МІҚБ – 212, МІҚБ-201; 2 – орынды МІҚБ – 202, МІҚБ - 203 алды

Барлық командалар дипломмен және естелік сыйлықтармен марапатталды. "Бармен күніне" арналған іс-шара танымдық және креативті сипатта өтті, өте қызықты болды!

"Туризм және сервис" кафедрасының шақыруымен біздің университетке Нұр-сұлтан қаласының 47 мектеп-гимназиясының жоғары сынып оқушылары келді. Экскурсияның бірінші бөлімінде қонақтар "халықаралық бармен күніне"арналған іс-шараға қатысты. Іс-шара соңында қонақтар кафедра ұйымдастырған фуршет залында дайындалған кофе-брейктен дәм татты.

Экскурсияның екінші бөлімінде "Туризм және сервис" кафедрасының меңгерушісі А.А. Жунусова және кафедра бойынша кәсіби бағдар беруге жауапты аға оқытушы С. Ж. Бектенов оқушыларға кафедра туралы егжей-тегжейлі айтып, оқу зертханалары мен кабинеттерін, сондай-ақ кафедраның жетістіктерін көрсетті. Экскурсия барысында оқушылар "Туризм және сервис"кафедрасының мамандықтары туралы үлкен қызығушылықпен тыңдады.

Кафедра апталығының қорытындысы бойынша кафедраның барлық оқытушылары мен білім алушылары жақсы білім мен жоғары кәсіби деңгейін көрсетті.