«Бос жұмыс орындар жәрмеңкесі-2022» өткені туралы ақпарат

2022 жылдың 15 сәуірінде Қазақ технология және бизнес университетінде университет түлектеріне жұмысқа орналасуға көмектесу, жас мамандарға қызықты, болашағы зор жұмыс орындарын табуға көмектесу, жұмыс берушілерге жаңа кадрларды тарту мақсатында «Бос жұмыс орындар жәрмеңкесі-2022» іс-шарасы өткізілді.

Бос жұмыс орындары жәрмеңкесіне ҚазТБУ-ның барлық білім беру бағдарламаларының студенттері мен түлектері, сонымен қатар Нұр-Сұлтан қаласы мен облыстың мемлекеттік қызмет көрсету бөлімдерінің басшылары, мекеме, кәсіпорын, ұйымдардың басшылары қатысты.

Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің Жұмыспен қамту орталығының маманы Айнура Ұланбекқызы Омарбекова университет түлектерін жас қазақстандықтарды жұмысқа орналастыруға арналған мемлекеттік қолдау көрсету бағдарламаларымен, атап айтқанда, «Жастар тәжірибесі», «Алғашқы жұмыс», «Ұрпақ келісім-шарты» және т.б. бағдарламалармен таныстырды. Ынтымақтастық туралы меморандум аясында ҚазТБУ жыл сайын Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің Жұмыспен қамту орталығына түлектеріміз туралы қажетті ақпаратты жіберетінін атап өткен жөн.

Университеттің негізгі серіктестері, жұмыс берушілер өз баяндамаларында жұмыспен қамту және жұмыспен қамтудың өзекті мәселелеріне тоқталды. Олардың ішінде Мамбина Жанар Есмағамбетқызы – «Production Innovation Company ASTANA Yutaria ltd» ЖШС кадр бөлімінің маманы, Рэй Инна Юрьевна – «Фирма САЯТ» ЖШС директоры, Төлекулов Ернар Бәкенұлы – «Банк Центр Кредит» АҚ филиалы директорының орынбасары, Жыланбаева Райхан Айтенқызы – «Эко-аналит» ЖШС бас зертханасы, Есенкулов Ербол Бекболатұлы – «KafeSoft.kz» ЖШС аға IT менеджері, Нұр-Сұлтан қаласы Төтенше жағдайлар департаменті, «Нәтиже сүт фабрикасы» ЖШС өкілдері сөз сөйледі.

ҚазТБУ түлектері, атап айтсақ, Базарбаева Армангүл Сағынтайқызы – «Менеджмент» білім беру бағдарламасының 2021 жылғы түлегі, Шайжанов Ильяс – «Ақпараттық жүйелер» білім беру бағдарламасының 2020 жылғы түлегі, Қуаныш Ержан – «Ақпараттық жүйелер» білім беру бағдарламасының 2021 жылғы түлегі ұйымдардағы алғашқы жұмыс тәжірибесінен алған әсерлерімен бөлісті. Түлектер қазіргі магистранттарға теориялық білімдерін практикада белсенді түрде бекітуге, біліктіліктері мен дағдыларын үнемі жетілдіріп отыруға, қажетті тәжірибеден өтуге кеңес берді. Бұл олардың заманауи еңбек нарығына сәтті бейімделуіне мүмкіндік береді. «Бос жұмыс орындары жәрмеңкесі – 2022» іс-шарасы барысында университетіміздің түлектерін дайындау сапасына қанағаттанушылықты анықтау үшін жұмыс берушілер арасында сауалнама жүргізілді. Сауалнамаға қатысушылардың көпшілігі ҚазТБУ түлектерінің дайындығын жақсарту үшін тәжірибелік дайындық деңгейін көтеру қажет екендігін көрсетіп берді.