19 наурыз 2022 жылы Қазақ Технология және Бизнес Университетінің қабырғасында мұғалімдер мен студенттердің ұйымдастыруымен және қатысуымен қазақ халқының ұлттық «Наурыз мейрамына» орайластырылған мерекелік іс-шара өткізілді.

Аталған іс-шараның мақсаты: жастарға қазақтың халық шығармашылығы мен әдет-ғұрпына деген қызығушылықты ояту. Білім алушылардың танымдық қызметін, мәдени бос уақытын жандандыру, мерекелік атмосфера құру. Студенттерді ұлттық салт-дәстүрлерге баулу. Олар туралы қарапайым түсінік беріп қана қоймай, ата-бабалар мұрасы сияқты ұлттық дәстүрлерді тануға, құрметтеуге, түсінуге және жалғастыруға үйрету. Мерекелік концертте Университетіміздің президент – ректоры С.Н. Байбеков мырзаның құттықтау тілегінен басталып, экономика және сервис факультетінің оқытушылары мен университет пен колледж студенттерінің қатысуымен «құда күту», «құйрық бауыр жегізу», «қыз ұзату» және «тұсау кесу» атты салт- дәстүрімізден шағын көрініс қойылды. Кейін наурызға арналып жайылған ақ дастарқанымыз бен бірге наурыз көше ішіп, наурыз мейрамын аттап өттік.

Іс-шараны дайындауға және өткізуге бірінші және төртінші курс студенттері қатысып: би, ән, көрініс, контцерттік бағдарлама соңынан үлкен кісілер ақ тілек батасын берді.

Наурыз мейрамы-жер бетіндегі және табиғаттағы барлық адамдардың бірлігі мерекесі, үйлесімділік, жарық және жақсылық мерекесі сәтті өтті. Ұжым осы іс-шараны дайындауға және өткізуге белсенді қатысқандарға алғыс білдірді.