1 курс білім алушылары Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайына барды

"Халықаралық туризм", "сервис саласындағы IT технологиялар" ББ 1 курс білім алушылары кураторлар н.ж. Құрманқұлова, а. н.Омарқожаевамен бірге Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайына барды.

Қазақстанның Ұлттық мұражайы Орталық Азияда орналасқан осыған ұқсас объектілердің ішіндегі ең жас және ең ірі болып табылады.

Қазақстанның Ұлттық музейінде студенттер оның негізгі қорын құрайтын баға жетпес артефактілерді тамашалады. Бұл-бірнеше қорғандардың археологиялық олжалары (оның ішінде алтыннан жасалған бұйымдар), Ботай қонысы және қазақ аумағында орналасқан ежелгі қалалар. 1969-70 Ж. Ж.Есік қорғанын қазу кезінде табылған және бүгінде бүкіл әлемге танымал "есік Алтын адамы" ең ғажайып экспонат болып табылады. "Алтын киімдегі сақ жауынгері" Қазақстанның нағыз символы болып табылады, сондықтан оның көшірмелері мен мүсіндік композицияларын республиканың түрлі қалаларында кездестіруге болады

Қазақстанның өткені өте бай, сондықтан экспозиция өте көлемді. Мұражай қорларында 5 000-ға жуық дана сақталған, олардың тек 10% - ы залда қойылған. Материал тарихи дәуірлер — тас, қола, темір және орта ғасырлар тізбегіне негізделген төрт топқа бөлінеді. Экран мен медиа үстелдер алыс өткеннің көрінісін толықтырады.

Астана залында студенттер ежелгі дәуірден бастап Қазақстанның қазіргі астанасы тарихының түрлі дәуірлеріне ұласты. Экспозициялар мультимедиялық эффекттермен және қала өз атауын қашан, неге және қанша рет өзгерткені туралы баяндаумен толықтырылған. Үй-жайлардың бірінде таңғажайып жарығы бар қазақ астанасының шағын макеті ұсынылған.

Студенттер мұражайдан біздің еліміз үшін және осындай ұлы отандастарымыз үшін мақтаныш сезімімен шықты. Экскурсия қызықты, қызықты, өте танымдық, рухани, өте адам жағдайында өтті, уақыт байқалмай өтті. Таңқаларлық жылы атмосфера, онда студенттер көргендері мен естігендерінен әсер алды.

Мұражай мақтаныш пен таңданыс тудырады, өскелең ұрпақты мемлекеттік-патриоттық тәрбиелеудің тамаша құралы болып табылады!